WOŚP Kłecko 2020: mecz koszykówki Sklep Polski MKK Gniezno - US Army

Paweł Brzeźniak
WOŚP Kłecko 2020: mecz koszykówki Sklep Polski MKK Gniezno - US Army Paweł Brzeźniak
W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku w hali sportowej w Kłecku odbył się towarzyski mecz w koszykówkę mężczyzn pomiędzy drużyną Sklepu Polskiego MKK Gniezno a reprezentacją US Army. Wydarzenie zorganizowano w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mecz zgromadził pełne trybuny widzów. Dla lokalnej społeczności było to duże wydarzenie, bowiem po raz pierwszy w Kłecku zorganizowano międzynarodowy mecz sportowy.

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące, obfitowało w rzuty za trzy punkty, w tym sporo celnych. Już w pierwszej kwarcie zawodnicy z Gniezna narzucili swój styl gry, wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę i od tego momentu ani na moment nie stracili prowadzenia. W drużynie Sklepu Polskiego MKK brylował Dariusz Dobrzycki, mieszkaniec Kłecka. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 94-70.

W przerwie odbyła się krótka licytacja przedmiotów, z której środki zostaną przeznaczone na WOŚP. Przed wejściem na salę strażacy rozłożyli swoje stanowisko do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej.