Wolsztyn: rada powiatu docenia swoich sportowców

Jacek Patalas, opr.
Starostwo Powiatowe Wolsztyn
Podczas sesji rady powiatu (30.10) przypomniano ostatnie sukcesy lokalnych sportowców - lekkoatletów i mikrolotniarza.

Podczas sesji mówiono o tegorocznych sukcesach wychowanki WMLKS „Nadodrze” Powodowo Alicji Konieczek, zawodnika tego klubu Nikodema Dworczaka oraz Henryka Orwata z Wolsztyńskiego Towarzystwa Lotniczego. Na Uniwersjadzie w Neapolu Alicja Konieczek została akademicką mistrzynią świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, ponadto starowała na tym dystansie na Mistrzostwach Świata Seniorów w stolicy Kataru Dausze, a w latach 2010 – 2019 trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski i sześciokrotnie tytułu wicemistrzyni kraju w biegach przełajowych i przeszkodowych. Nikodem Dworczak zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w Lublinie, srebrny medal MMP w biegu na 10 km w Białogardzie i brązowy na MMP na 5 km.w Szczecinku, a także był ósmy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na Mistrzostwach Europy w Grosetto. Henryk Orwat zdobył drugie miejsca w Mikrolotowych Mistrzostwach Polski oraz w Mikrolotowych Mistrzostwach Europy na Litwie w klasie RWL1. Gratulacje od starosty Jacka Skrobisza i przewodniczącego rady Janusz Mrozkowiak odebrała w imieniu syna Nikodema Adrianna Dworczak (na zdjęciu), która jako jedyna uczestniczyła w tej uroczystości. Syn przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie studiował i startował.