Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kłecko: akcja krwiodawstwa w Dniu Kobiet. Przyłącz się!

Redakcja
Sona Ishkhnyan/zdj. ilustracyjne
Pierwszą w tym roku akcję poboru krwi zorganizowali Krwiodawcy z Kłecka. Odbędzie się ona w wyremontowanej sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do udziału.

Kłecko: akcja krwiodawstwa w Dniu Kobiet. Przyłącz się!
Krwiodawcy z Kłecka zapraszają na wyjątkową akcja ze względu na wyjątkowy dzień dla każdej kobiety. Akcja wystartuje o godzinie 9.00 i potrwa do 13.00. Zachęcamy do udziału!

ZOBACZ TAKŻE

Lady Pank w Gnieźnie już w niedzielę! Wystąpią w Dniu Kobiet w dniu 8 marca o 18:00 w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie przy ul. Sportowej. 

Bilety na to wydarzenie można zakupić online na ticketclub.pl, passionevents.pl oraz w punktach stacjonarnych - salonie fotograficznym Fotostube, Vehikule Czasu w Gnieźnie i klubie Best we Wrześni.

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz.

Pierwszym utworem zarejestrowanym (również wokalnie) przez Jana Borysewicza była „Mała Lady Punk”, której tytuł stał się inspiracją dla nazwy zespołu, jednak aby nazwa nie sugerowała, że grupa wykonuje muzykę punk rockową, drugi człon nazwy został zmieniony na "pank". Kolejny utwór, „Minus 10 w Rio”, został już nagrany z Januszem Panasewiczem w roli wokalisty. Tak powstał trzon grupy, która z krótkimi przerwami, już od 35 lat błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Pierwszy skład zespołu skrystalizował się na początku 1982 roku: Jan Borysewicz – gitara solowa; Janusz Panasewicz – śpiew; Paweł Mścisławski – bas; Edmund Stasiak – gitara oraz Jarosław Szlagowski – perkusja. W tym składzie zespół nagrał pierwszy długogrający album pt. "Lady Pank" (1983), który rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i do dziś jest jedną z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Kolejny album, "Ohyda" (1984), potwierdził klasę zespołu i wybitny talent kompozytorski twórcy jego przebojów. Pochodzące z tamtego okresu piosenki "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum Skauta", "Wciąż bardziej obcy", "Fabryka małp", "To jest tylko rock and roll" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już dwa pokolenia słuchaczy. Każdy kolejny album Lady Pank spotykał się z ogromnym zainteresowaniem fanów zespołu i krytyków. (za lady-pank.com).

Gniezno i region na weekend 6-8 marca [ZAPOWIEDŹ]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klecko.naszemiasto.pl Nasze Miasto